Royal Fellow

border collies

Štěňata

...můj nejlepší přítelVrh "F"...NOVINKY...

27.05.2017 - Mám radost!
Štěňátka se do nových domovů rozutekla s koncem dubna. Všichni domů dorazili v pořádku, všichni se u svých nových rodin zabydleli a s některými jsme se už dokonce měli tu možnost opět setkat. Zítra na setkání s odchovanci uvidím opět Frodíka a Maxe a v týdnu se doufejme znovu setkáme s Foxinkou, kterou si tolik oblíbil Štěpán. Vypadá to, že jsou to šikovní prckové a dělají svým novým rodinám radost. S radostí také přikládám vyloženě motivační video naší-Alenky Foxy. ;)


23.04.2017 - Štěňátka řádí jako zběsilá. :)
Mají se skvěle a užívají radostí společných chvil. Bája začala s výchovou, prcky usměrňuje i babička Coffee a teta Amálka. Všichni jsou úspěšně oočkovaní a očipovaní. Už mají svůj petpas. Čeká je třetí, u nás už poslední odčervení. Za týden už půjdou do nových domovů.

10.04.2017- Letí, a strašně!
Kromě toho, že už šmudly čeká druhé odčervení, už také pěkně baští a chodí ven. Poznali to teprve dvakrát a při mém dnešním návratu domů si to doslova vykňourali. Několikrát :) Postupně nabývají sebevědomí, už dokonce poznali, že s dětmi je legrace a neumějí se dost dobře bránit útokům, takže Štěpána vysazuji do vyšších poloh, aby unikl jejich zájmu :). Koček si všímají tak letmo, kočky klasicky dělají, že je vůbec nevidí. Vysavač je sice divná věc, ale není potřeba se ho bát, to už vědí také. Kuchyně je plná záhadných vůní, dobré místo! To je ve zkratce několik posledních dní malých eFek. A už mají i svá jména ;) Přidám brzy.

22.03.2017 - Ani se mi nechce věřít, že ten čas tolik letí. Prckové už koukají skoro všichni, dokonce ztrojnásibili váhu, mají se k světu a ch
odí :-) Pravidelně cvičíme stimulaci, abychom podpoříli zdravý vývoj i schopnosti borderky ;) Webovky trochu zanedbávám, častěji vkládám videa a fotky na facebook, ale i zde se brzy objeví nové fotografie.

09.03.2017 - Máme štěňátka!
Ve čtvrtek 9. března se nám narodil úžasný a vyrovnaný vrh sedmi štěňat. Bája byla šikovná a dokazuje mi každým dnem, jak je báječná maminka.

Porod probíhal klidně, Bája mne nepotřebovala, pomáhala jsem jen s čištěním štěňátek. Ta se okamžitě přisála. Báa porodila 59./61. den březosti. Nejmenší holčička měla 320 g a největší kluk měl 420 g. Všichni přibírají pozvolna a rovnoměrně.
Narodily se nám čtyři holčičky - t
ři černobílé a jedna blue merle, kluci jsou tři - jeden mordobílý, jeden blue merle a jeden pan raritka - vlkošedý. V
čera začal také čas vybírání těch správných majitelů. Všechna štěňátka jsou již předběžně rezervovaná a já se teď snažím z těchto předběžných rezervací zvolit co nejlépe ku spokojenému životu štěňátek i jejich budoucích majitelů. Celé fotoalbum štěňátek najdete zde pod odkazem.
Sledujte také naše FB stránky Royal Fellow - kennel, kde naleznete více fotografií i video.

05.03.2017 - Bája má dnes 55./57. den.
Už je na ní vidět, že jí bříško zmáhá, ale stále je to moje veselý psisko.
Bája má doočkovanou vakcínu proti herpes viru, porodní bedna už má svoje místo, snažíme se doladit poslední nezbytnosti pro pohodový start štěňátek do nového života. A teď už nezbývá, než čekat na porod. :)

24.02.2017 - Jd
eme do finále.
Bájenka má dnes 48. den. Už jí to leze krkem. Funí, válí se, kňourá, vcelku jí i hrabe. Dnes si kupříkladu otevřela skříň a z ní vytáhla výstavní desky se zbytkem pamlsků, který samozřejmě sežrala. K tomu pocuchala několik nedůležitých dokumentů (jako třeba bodování u zkoušek, posudky z výstav a podobně) a vyžrala díru do pouzdra na výstavní číslo na paži...
Pro mlsku by se přetrhla, a tak trhá rekordy v tricích :-) Co už jí moc nejde, je "popros" (je to jako byste chtěli postavit vajíčko)


04.02.2017 - Březost potvrzena :-)
Bája nám připravila báječnou
novinu - v bříšku se jí kutálí nejméně šest kuliček. Už nyní tedy víme, že předpokládaný termín porodu bude okolo 11-13.března 2017. Držte nám palce, ať vše proběhne v pořádku a hladce a ať těch prcků není zase až příliš mnoho, aby maminku Báju moc nepotrápili ;-)


08.01.2017 - MÁME
NAKRYTO! Dnes jsme se rozjeli za Bájiným ženichem Scottym. Cestu nám zkomplikovalo několik cestovatelských oříšků (auto sjelo ze zídky a následovalo tříhodinové vyprošťování), ale nakonec jsme se mohli těšit příjemným shledáním se Scottym a Bájinou radostí z psího kamaráda. Držte palce :-)


05.01.2017 - Bája má za sebou vyšetření u MVDr. Jiřího Beránka.
Je prostá všech dědičných očních chorob včetně glaucomu.

04.01.2017 - ZMĚNA PLÁNU! Okolnosti tomu tak daly, že se nakonec nejede za Kibem do Maďarska, ale za Scottym do Frýdlantu :-) Oba psi jsou úžasní a Kibo zůstává v plánu pro příští vrh. Důvodem, proč za ním v tuto chvíli nepojedeme, je bohužel nepříznivá situace na silnicích.

02.01.2017 -
Dnes jsme byli na prvních testech progesteronu. Bája zároveň dostala ďobanec proti herpes viru. Připravujeme se na cestu za ženichem :-)

27.12.2016 - Bája hárá! Ano, přátelé, už to tak je. Bája nás trochu překvapila a začala hárat o měsíc dříve. Nastavujeme pohotovostní režim a připravujeme se na cestu do Maďarska.

Vážení a milí,
Opět se blíží období přísně hlídaného hárání, modliteb za úspěšné a pohodové krytí, těšení se na štěňátka, mazlení rostoucího pupíku, probdělé noci u porodu a doufejme, že i spokojeného kňučení malých borderčátek a láskyplné péče jejich starostlivé maminky Báji.
Snažím se opět
o to zvolit psa s co nejlepším zdravotním potenciálem pro budoucí život štěňátek, zároveň s perfektním charakterem, sportovně vedeného a zároveň exterierově výjimečného. Zda se mi to povedlo, doufám. Vybírala jsem více než rok a nakonec jsem se rozhodla pro zahraniční krytí úžasným hnědobílým trikolorním psem z Maďarska.
Zajímá-li Vás tento vrh blíže, kontaktujte mne.
Plánované krytí proběhne nejspíše v lednu ;-)
 

Opět očekáváme naspeedovaná éra, ovšem zároveň pěkného exteriéru. Z toho vyplývá, že štěňátka budou vhodná především na psí sporty, ale i na výstavy. Preferujeme zájemce o psí sporty i jiné aktivity. Štěňátka zadáme pouze aktivním lidem, ne jako "gaučáky" nebo modní trend ;-)
Kontakt

Mgr. Anna Hrochová
Třebenice

anna.hrochova@royalfellow.cz basscoffeezlantikova@seznam.cz
+420 777 858 232