Royal Fellow

border collies

Štěňata

...můj nejlepší přítel



Vrh "D"

Více fotek štěňátek najdete po rozkliknutí jednotlivých bannerů nahoře ;-) Informace o konkrétních štěňátkách budou přibývat postupně. Další fotky hledejte vždy v naší galerii, odkaz najdete na liště nahoře ;-)

                                       AKTUALITY PLÁNOVANÉHO VRHU

                  !!!VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA JSOU ZÁVAZNĚ REZERVOVANÁ!!!
(maminkou je Bye Bye Worries Royal Fellow, ZZO, F1, HtM1, DwD1, ZVOP, fly 19, canisterapeutický pes, HD A, DLK 0/0, OCD free, CEA, TNS, CL, MDR1 normal)

Šest holčiček a jeden chlapeček se narodili 3. srpna 2015, všichni už jsou v nových domovech :-)
 


15. října - Po delší štěňátkové odmlce se znovu hlásím se zpravodajstvím o prccích. Už jsou v nových domovech a všichni se u svých páníčků bezvadně zabydleli. Mám velikou radost, když mi chodí fotky z procházek, videa s dováděním i tréninky, zprávy o tom, že se pejskům dobře vede a jsou zdraví a veselí. Rozprchli se opět do všech koutů republiky a tak doufám, že se s nimi někdy na srazu opět sejdeme.

26. září - Prckové pomalu odcházejí do nových domovů. Bája to nese statečně, první odchod byla smutná, ale rychle vše pochopila a teď už si vesele užívá poslední dny se štěňátky a loučení zvládá opravdu dobře. Doma se to podivně vyprázdňuje, je to zvláštní pocit pro všechny.

16. září - Štěňátka mají z sebou čipování, očkování, jsou dvakrát odčervená a dostali se do životní etapy, kdy už začínají potřebovat svého člověka. Venku se mě neustále drží, opatrně řádí s dospělými holkami. Jejich ohrádka začíná vypadat jako kůlnička na dříví, protože neustále jančí a skotačí. Kdokoliv se do ohrádky dostane, stane se okamžitě objektem zuřivých mazličů a trhačů ponožek, kalhot, tkaniček, triček a prostě všeho, co se dá ukořistit, rozžvýkat, roztrhat. Nohy oblízat a zahryznout se. :-)


7. září -
Už bydllíme v novém! Štěňátka mají pořádnou ohrádku a po prvním dni, kdy se s prostorem jen seznamovali, už si ho náležitě užívají. Spinkají v kennelce, čůrají povětšinou do jednoho místečka, dovádějí se svými novými hračkami. Jsou to velcí mazlíci a řádiči. Venku za mnou běhají jako ocáskové, když si mají vybrat, jestli poběží za maminkou nebo za mnou, běží za mnou. Jsou moc šikovní, čiperní, ale ne zlobiví. Úžasňáci!
26. srpna -
Prckové jsou poprvé odčervení, všichni jsou velice kontaktní a miloučcí. K mamince Báje se chovají úplně jinak než k člověku (přijde mi, že k lidem se chovají ještě lépe, hned běží, chtějí se mazlit a hrát si).
16. srpna -
Vidíme! Štěňátka už nám koukají, někdo ještě jedním a druhým napůl, ale už jsou tam i oči :-) Všichni se mají čile k světu a snaží se dobýt hranici jednoho kilogramu. Co je zajímavé, jsou to čiperové. Nejprve totiž začali lézt jako malí dráčci, pak se postavili na nohy a teprve potom rozlepili očka. Jsou kouzelní :) Navíc tedy slavíme, že největší vedra polevila, protože Báju v tom horku moc nebavilo ležet a kojit. Teď se to znovu lepší a u štěňátek je častěji.
Volná máme poslední dvě štěňátka, černobílou holčičku a kluka.


9. srpna -
Holky a kluk rostou jako z vody. Všichni mají nad půl kila, chlapeček dokonce k 700 g. Maminka také prospívá, drží si váhu, baští, všechno fajn. V naší galerii postupně přibývají fotky mrňousků, tak konrolujte! :-)


3. srpna - Jsou n
a světě! Bája si počkala pěkně na průměr a štěňátka přivedla mezi nás 63. březosti. Šlo jí to náramně a stejně jí jde i starost o psí novorozeňata. Všechna štěňátka si první den vedou dobře. :-)


28. července - Dnes je 57. den březosti a Bája se začíná připravovat na porod. Ještě před pár dny se přetahovala s holkama o frisbee, před deseti dny běhala u koloběžky a přesně před týdnem ušla 8,5 km Českým rájem. Dne už hledá stinná místa, zalézá do děr, drží se stranou, chce klid. Teplota stále okolo 37,7 stupňů...



16. července -
Bája byla dnes naposledy očkovaná proti herpes viru. Pan doktor jí na kontrolním sonu také zkontroloval stav miminek - vše se zdá být v pořádku. Porodní bedna je smontovaná a dolaďujeme poslední potřebnosti před porodem. Teď už si jen užíváme posledních pár dní bez štěňátek a pomalu se připravujeme na porod. :-)
30. června 2015 - Březost Báji potvrzena :-) V bříšku se jí kulátí nejméně šest miminek!
2. června a 4. června 2015 -
Máme nakryto! Čiko a Bája si skěle sedli. Čiko je navíc skutečný gentleman. Vše proběhlo až nad očekávání výborně. Teď už jen můžeme doufat :-) Více se o březosti dozvíme za 25 dní z ultrazvuku.
1. června 2015 -
Progesteron byl dnes v ranních hodinách na hodnotě 3,2. Zítra jedeme krýt!

26. května 2015 - Máme naočkováno proti herpes viru
21. května 2015 - Bája hárá!


Otce štěňátek jsem vybírala podle požadavků na perfektní zdraví, podstatnou roli hrála také dokonalá povaha. Hledala jsem psa, který je schopný pořádně "makat" a není to žádný gaučák, prostě borderka se vším všudy. Přitom chci zachovat skvělý exteriér.
A takového psa jsem také našla! Je jím Čiko neboli Quickstep Dancer z Černobílých. Krásný a úspěšný pes, který se věnuje pasení, agility, flyballu a výstavám.
V případě zájmu o štěňátku nás neváhejte kontaktovat!
O Báje více zde.
O Čikovi více zde.
 

Kontakt

Mgr. Anna Hrochová
Třebenice

anna.hrochova@royalfellow.cz basscoffeezlantikova@seznam.cz
+420 777 858 232